data dodania: , w kategorii: porady

Przeprowadzka to naprawdę fajna sprawa. Zmiana miejsca zamieszkania, nowi ludzie, nowe życie! Jesteśmy tym tak bardzo podekscytowani, że bardzo często zapominamy o najważniejszym, czyli o samym procesie przeprowadzki.

Może wynająć jakąś firmę przeprowadzkową? A może zrobić to samemu? Zaczynamy kalkulować co nam się bardziej opłaca. Najczęściej dochodzimy do wniosku, że to wcale nie jest prosta sprawa. Wtedy też zaczynamy zastanawiać się nad tym ile to właściwie będzie nas kosztować?

BARDZO WAŻNA JEST ODLEGŁOŚĆ

Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście odległość. Nie ma co ukrywać, że przeprowadzka z Warszawy do Gdańska to duży koszt. Wielu z nas decyduje się wtedy na przeprowadzkę na własną rękę. Czy to dobry pomysł? Jedni powiedzą, że tak, bo przecież mają przyjaciół, którzy chętnie im pomogą. Jednak dopiero w praktyce okazuje się, że to wcale nie jest takie proste, bo o wszystko trzeba zadbać samemu. Cały obowiązek przeprowadzki i związane z tym problemy spadają na Ciebie! Warto przemyśleć, czy lepiej trochę więcej wydać i mieć spokojną głowę, czy wydać trochę mniej i martwić się o wszystko samemu…

TRANSPORT TEŻ JEST WAŻNY

Jak my się z tym wszystkim zabierzemy? To pierwsze przychodzi nam do głowy po tym, jak już wszystko spakujemy. Co wtedy możemy zrobić? Mój kolega ma duży samochód, dasz mu na paliwo i wszystko Ci przewiezie — tego typu propozycje słyszymy najczęściej. A może lepiej jest wynająć dobrą firmę transportową, która ma na pewno większy i przystosowany do przewożenia dużych rzeczy samochód?

PAKOWANIE

Tyle rzeczy, a tak mało kartonów, żeby je zapakować. Kolejny problem. Co zrobić w tej sytuacji? Mam iść do sklepu i wydać dodatkowe pieniądze na zakup kartonów? A co potem zrobię z tymi kartonami? Wyrzucę? Szkoda pieniędzy! Lepiej wynajmę firmę transportową, która rozwiąże mi ten problem. A o kartony, w które zapakuję wszystkie swoje klamoty nie będę musiał się martwić.

WYŁADUNEK WAŻNA RZECZ

Jest! Dojechaliśmy! Teraz tylko wszystko wyładować, wypakować i możemy cieszyć się nowym mieszkaniem. Tylko kto nam pomoże? Tata przecież nie może dźwigać. Mama, owszem pomoże, ale tylko przy najlżejszych rzeczach. A znajomi? Znajomi wyjechali na wakacje. Zostaliśmy sami. Może złapiemy kogoś na ulicy, kto nam pomoże… Ale wtedy będziemy musli mu zapłacić. Wiadomo, nie ma nic za darmo… Jednak, zamiast martwić się i szukać nerwowo pomocy lepiej wynająć firmę, która bezpiecznie wszystko dowiezie i wyładuje. A nam pozostanie już tylko radość z nowego mieszkania i urządzania go po swojemu.

Sam widzisz, że najlepiej jest skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Zadba o wszystko za Ciebie. Nie pytaj ile to będzie Cię jeszcze kosztować, bo ceny naszych usług są jasno określone. Dodatkowo zadbamy o Twój dobytek, a w razie szkody powstałej w trakcie podróży pokryje to nasze ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *