data dodania: , w kategorii: porady

Przeprowadzki do Gdańska lub z Trójmiasta do dowolnego miejsca w Polsce lub w Europie to poważne zadanie logistyczne. Trzeba się spakować i znaleźć firmę specjalizującą się w przeprowadzkach. Tylko jaka jest cena jej usług? To skomplikowana sprawa. Dlatego przed wynajęciem firmy przeprowadzkowej warto poprosić o dokładną wycenę zlecenia.

Cennik przeprowadzek jest bardzo, ale to bardzo obszerny. Dlaczego? Ponieważ wpływ na cenę przeprowadzki ma bardzo dużo czynników. W pierwszej kolejności cena za usługi firmy przeprowadzkowej uzależniona jest od odległości. Klienci będą musieli zapłacić stosunkowo niewielką kwotę za przeprowadzkę np. z Gdyni do Gdańska lub Sopotu, czyli w granicach Trójmiasta.

Cena wzrośnie, gdy mieszkańcy Gdańska planują przeprowadzić się do innego miasta na terenie Polski lub jeszcze dalej, bo za granicę kraju. Przeprowadzki międzynarodowe nie są rzadkością, ale cena za ich wykonanie jest wyższa niż w przypadku przeprowadzek na terenie Gdańska lub Trójmiasta.

Cena za usługi firmy transportowej uzależniona jest m.in. od liczby kilometrów do pokonania.

Cena przeprowadzki – od czego zależy?

Nie tylko odległość, którą podczas przeprowadzki trzeba pokonać z punktu A do punktu B, ma wpływ na cenę usług transportowych. Istotne jest też ilu pracowników firmy transportowej będzie zaangażowanych w całą operację oraz ile zajmie im to czasu.

Zazwyczaj do wykonania przeprowadzki na terenie Gdańska lub Trójmiasta wystarczą dwie osoby. Taki zgrany duet poradzi sobie ze standardowymi meblami, kartonami i innym wyposażeniem domów.

Jeżeli klient, który planuje przeprowadzkę, ma zamiar przewieźć meble o niestandardowych wymiarach lub inne nietypowe wyposażenie (np. pianino, fortepian, stary kredens, sejf) powinien szybciej zgłosić to w firmie transportowej. Wówczas przeprowadzką zajmie się większa liczba pracowników. Co oczywiście będzie miało wpływ na cenę przeprowadzki.

Z drugiej strony klient zapłaci więcej za przeprowadzkę, ale będzie mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie, punktualnie i bez uszkodzeń.

Zamiast samemu męczyć się z przenoszeniem pudeł, lepiej zlecić zajęcie się przeprowadzką profesjonalnej firmie transportowej.

Cena przeprowadzki w pakiecie

Firma Elektron Trans oferuje swoje usługi w trzech pakietach. Każdy z nich różni się zakresem usług oraz ceną przeprowadzki.

Przeprowadzki w Elektron Trans Gdańsk:

  • Przeprowadzki Standard

Są to przeprowadzki w najprostszej formie. Klient musi przygotować wszystkie rzeczy do przewiezienia. Żeby mu to ułatwić dostarczamy wcześniej nasze kartony i bardzo wytrzymałe skrzynki, za co pobieramy dodatkową opłatę. W cenę standardowej usługi przeprowadzkowej wliczona jest opłata za załadunek, zabezpieczenie ładunku, transport oraz rozładunek.

  • Przeprowadzki Komplex

Przeprowadzki Komplex to jak sama nazwa wskazuje przeprowadzki kompleksowe. Nie naliczamy tu dodatkowych opłat, ponieważ wszystko znajduje się cenie usługi. Co ona obejmuje?

Opłata za przeprowadzki Komplex dotyczy nie tylko załadunku, zabezpieczenia ładunku, transportu oraz rozładunku. O nie! Cena obejmuje znacznie więcej. Najpierw do domu (lub firmy) klienta dostarczamy nasze kartony i wytrzymałe skrzynki. Następnie pakujemy wszystkie przedmioty, które mamy przetransportować. Podczas pakowania korzystamy z folii stretch i bąbelkowej oraz z innych materiałów, służących do zabezpieczenia ładunku.

Na koniec przeprowadzki możemy wszystkie przedmioty rozpakować lub pozostawić je w wyznaczonym miejscu, zgodnie z decyzją klienta. W tym przypadku nie ma dla nas znaczenia, czy przeprowadzka odbywa się tylko na terenie Gdańska, Trójmiasta lub do innego miasta.

W przypadku Przeprowadzki Komplex konieczne mogą być jednak wcześniejsze oględziny. Dzięki temu możemy przygotować się do całej operacji – zapewnić odpowiednią liczbę kartonów, pudeł i folii.

W usłudze Przeprowadzki Komplex nie tylko przewieziemy pudła w wyznaczone miejsce, ale też bezpiecznie spakujemy rzeczy naszego klienta.

  • Przeprowadzki Prestige

Przeprowadzki Prestige to usługa w wersji premium. Inaczej mówiąc jest to poszerzona usługa Przeprowadzki Standard lub Przeprowadzki Komplex. To znaczy, że zapewniamy pełne zabezpieczenie podłóg, drzwi, framug, wind i innych elementów domów, mieszkań, biur lub firm. Jest to szczególnie istotne, gdy nasz klient wprowadza się do nowego domu, apartamentowca lub biurowca.

Nikt nie chciałby mieć rysy na dopiero co wycyklinowanej podłodze lub uszkodzonych framug albo wgnieceń w windzie. A o takie uszkodzenie nie jest trudno podczas przeprowadzki. Dlatego w usłudze Przeprowadzki Premium drewniane podłogi zabezpieczamy kartonami lub kocami, a powierzchnie wyłożone wykładziną – grubą folią. Futryny w miarę możliwości obkładamy piankami, a skrzydła drzwiowe – kocami transportowymi. Tymczasem windę chronimy przed uszkodzeniami zawieszając specjalne kurtyny lub koce transportowe.

Wszystkie dodatkowe zabezpieczenia wiążą się z wyższą ceną za przeprowadzki, ale też z dłuższym czasem wykonania usługi. Najpierw musimy dokonać oględzin miejsca przeprowadzki, a potem je zabezpieczyć. Jeżeli nasz klient zamierza przeprowadzić się np. z Gdańska na drugi koniec Polski, to czas oczekiwania na wykonanie usługi będzie dłuższy niż w przypadku przeprowadzki na terenie Trójmiasta.

Pakowanie się przed przeprowadzką zajmuje bardzo dużo czasu. Kto chciałby tego uniknąć, może skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej.

Cena przeprowadzki to cena za km i godziny pracy

Cennik za usługi Elektron Trans Gdańsk zawiera tylko orientacyjne ceny, uzależnione od liczby kilometrów na trasie przeprowadzki oraz liczby pracowników zaangażowanych w wykonanie zadania. Dlatego przy każdej kwocie znajduje się adnotacja, że jest to minimalna stawka.

Cennik przeprowadzki Gdańsk, Trójmiasto, Polska (stawka za 1 godz.):

  • samochód + jeden pracownik – od 50 zł,
  • samochód + dwóch pracowników – od 100 zł,
  • samochód + trzech pracowników – od 150 zł,
  • samochód + czterech pracowników – od 200 zł,
  • samochód + pięciu pracowników – od 250 zł,
  • samochód + sześciu pracowników – od 300 zł.

Żeby dokładnie określić cenę konkretnej przeprowadzki na terenie Gdańska, Trójmiasta, Polski lub przeprowadzki międzynarodowej najlepiej jest skontaktować się z firmą transportową. Można to zrobić telefonicznie lub za pośrednictwem formularze zamieszczonego na stronie internetowej.

Zapraszamy do kontaktu – Elektron Trans – przeprowadzki Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *