data dodania: , w kategorii: porady, tagi: , , , , , , ,

Przeprowadzki, przeprowadzki, ale nie zawsze przenosimy się w nowe miejsce, by poczuć się świeżo w domu. Czasem wystarczy kilka drobiazgów, odmalowanie ścian, czasem wymiana meblościanki, a jeszcze w innym przypadku zniknie nam kamień z serca, gdy oczyścimy przez wiele lat zagracaną piwnicę.

 

W piwnicy możemy znaleźć wszystko. Począwszy od starych przetworów, kartonu od telewizora, który już dawno wymieniliśmy na inny model, czy wszystkimi tymi zapomnianymi „przydasiami”. Oczywiście wszystkie te zbierane przez lata skarby pokryte kurzem, można było dawno wyrzucić, by zrobić miejsce na nowe rzeczy, których na co dzień nie używamy. Czasem też, gdy kupujemy używane mieszkanie, byli lokatorzy pozostawili nam w piwnicy przykrą niespodziankę w postaci zmurszałej szafki pełnej słoików czy starego kaloryfera. Warto taką przestrzeń oczyścić.

 

Może czekamy na nowy komplet mebli kuchennych, a miejsce zajmuje jeszcze stara zabudowa, którą należy zdemontować i wyrzucić? Rozkręcić, spakować, wynieść pod śmietnik. Elektron Trans prócz przeprowadzek i transportu świadczy również usługę utylizacji. Demontaż starych mebli, oczyszczenie piwnicy ze starych rupieci, wyniesienie niechcianej rogówki.

Demontujemy, pakujemy oraz wynosimy pod wiatę śmietnikową wszystkie niechciane, stare meble, niepotrzebne rzeczy z piwnicy czy garażu. Gdy utylizacja dotyczy gabarytów bądź piwnicznych skarbów jest zbyt wiele i nie mamy możliwości zostawienia tego pod domem przy śmietniku, oferujemy usługę wywozu na jedno z trójmiejskich wysypisk. W takim przypadku należy jednak pamiętać, że może to podwyższyć koszt usługi. Warto więc zapoznać się z cennikiem: Gdańsk http://zut.com.pl/, Gdynia http://ekodolina.pl/. Również, gdy usługa utylizacji wiąże się z wywozem, ważną kwestią są godziny pracy ZUT oraz EKO DOLINY.

data dodania: , w kategorii: porady

Przeprowadzka, to ważne wydarzenie w życiu. Bywa wydarzeniem radosnym, ale też przygnębiającym. Czasem oznacza zmiany na lepsze, niekiedy na gorsze, ale zawsze oznacza zmiany, a to coś, co dla każdego człowieka jest niełatwe. Bo cenimy stabilność, znajome kąty, dobrze znane ulice i twarze. Przywiązujemy się do miejsc, rzeczy, nawet mebli. I o ile przeprowadzka do innej dzielnicy w tym samym mieście może być łatwiejsza do przyjęcia, o tyle diametralna zmiana miejsca zamieszkania, inne miasto czy kraj, mogą być trudnym przeżyciem. czytaj więcej »

data dodania: , w kategorii: porady

Każda przeprowadzka , i duża i mała, powinna być dokładnie zaplanowanym wydarzeniem. Uniknąć totalnego chaosu, to plan nadrzędny. Większość naszych klientów, samą przeprowadzkę utożsamia z permanentnym szukaniem rzeczy zaginionych, bieganiem z pudłami, noszeniem ciężarów. Jednak każdy chaos można spróbować opanować. A najważniejsze, to zaplanować przeprowadzkę, w nadziei, że im więcej punktów wypiszesz na liście, tym zapomnisz o mniejszej ilości rzeczy. czytaj więcej »